Wyszukaj

Edukacja:


Warning: strstr(): Empty needle in /home/wlasnysw/domains/imarqs.pl/public_html/nauka/oferta.php on line 115
Zobacz pełen artykuł - Odwiedź stronę internetową tutaj - Zapisz się - Więcej na ten temat - - Czytaj - kliknij tutaj - Zobacz - kliknij tutaj - kliknij tutaj Zagraniczne koncerny mają olbrzymi kapitał, skutecznie lobbują - w europejskim, lecz również polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, itp. To powoduje, że zagraniczne przedsiębiorstwa są dużo lepiej traktowane, aniżeli polski biznes. Ciężko zaakceptować ten stan rzeczy. Oczywiście polscy biznesmeni również są nastawieni na czysty zysk, ale przynajmniej zatrudniają w przeważającej większości Polaków. Gdy jakaś duża francuska czy angielska firma otwiera w Polsce placówkę, w wielu przypadkach dyrektorem jest nie Polak, ale osoba z ich kraju. Kiedy kupujemy krajowe towary wspieramy najzwyczajniej samych siebie. Publiczna służba zdrowia, drogi albo rolnictwo - tego typu przykładów można więcej podać, to coś pokazuje!
- Energooszczędne domy. Kolejna oszczędność energii, lecz także kasy. Jeśli sporo mniej korzystamy z energii, nie może za bardzo dziwić, iż będziemy mniej przeznaczali kasy na typowe utrzymanie domu.
W istocie liberalizacja branży bankowej rozpoczęła się za prezydentury Reagana - chyba najwybitniejszego prezydenta USA. Krok po kroku wielkie banki miały coraz większą swobodę, mogły udzielać pożyczek tym osobom, które w istocie nawet nie powinny być wpuszczone do banku. Później Clinton wprowadził tę ustawę, która sprawiła, że normalne banki dostały możliwość działania. A więc typowe banki złączyły się z bankami komercyjnymi - to nieodpowiednie połączenie, ponieważ banki powinny być pewnymi instytucjami. Czy banki w Szwajcarii byłyby tak powszechnie szanowane, gdyby tak bardzo ryzykowały? Naturalnie nieodpowiednia polityka władz Stanów Zjednoczonych nie jest jedyną przyczyną. Najważniejsza jest najzwyczajniej chciwość.
Ludzie często wyłącznie mówią, że umieją zadbać o kwestie ekologiczne. A więc choć twierdzimy, iż najzupełniej nie deprecjonujemy ogromnego znaczenia dbania o naturę, to i tak nie można powiedzieć, iż to obowiązujący standard. I dlatego trzeba zmienić własne myślenie, styl życia! W końcu bez choćby cienia wątpliwości pragniemy zamieszkiwać taki świat, gdzie najzwyczajniej w świecie będzie czysto. Dobrze, ale jak możemy przyczynić się do znaczącej poprawy świata? Na szczęście można podać sporo możliwości!